Zgodba: Zmajev karneval 2018

V soboto, 10.2.2018, se je Zmajevega karnevala v centru Ljubljane udeležilo 34 otrok od 4.-8. razreda. Naša šola se je predstavila s skupinsko masko Deklica Delfina in lisica Zvitorepka po zgledu lutkovne predstave iz leta 1975 (tema Zmajevega karnevala ob 70. letnici LGL).

Skupinska maska je nastajala z veliko navdušenja v okviru pouka umetnosti v nekaterih razredih, kjer so učenke in učenci s postopkom kaširanja izdelali simpatične, poskakujoče delfinčke. Ostali rekviziti so umetelno in predano nastali v okviru likovnega krožka, ki ga obiskujejo najbolj ustvarjalni likovniki naše šole.

Sprehod po stari Ljubljani je bil pravo doživetje. Hodili smo se mimo radovedne množice, ki je občudovala pisano povorko mask. Tudi z naše strani je bil pogled izredno zanimiv - obrazi ljudi z radovednimi pogledi so zrli v nas, slišali smo vzklike občudovanja…

Glasbeno plesni nastop na Kongresnem trgu je bil dobro pripravljen in izveden. Skupina naših otrok je OŠ dr. Vita Kraigherja zelo uspešno predstavila.

Ob plesu deklice Delfine in lisice Zvitorepke, ki sta se po dolgem iskanju le našli, je zavalovalo morje. Morske pene in igrivi delfini so odigrali svoj prizor. Za zaključek scene je kot po maslu pridrsel še beli delfin ter simbolično ponesel lutko Delfino.

Potem smo v šotoru za odrom dolgo čakali na razglasitev rezultatov, želeli smo si nagrade, a smo tokrat dobili le krofe. Polni vtisov smo se vrnili v prijetno toplo učilnico.

Povezava do našega foto albuma

Utrinke z Ljubljanskega pustnega karnevala, ki jih je zabeležilo LGL, si lahko ogledate na spletni povezavi https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1771600179556736.1073741865.142962529087184&type=1&l=4e57001f1e

Marjana Trstenjak